تبلیغات
تمام ایران تورکلرینین وئبلاگی - فرهنگ نوین هواداران تراختور مایه عبرت همگان بوده و خواهد بود

جستجو

 

فرهنگ نوین هواداران تراختور مایه عبرت همگان بوده و خواهد بود

یکشنبه 31 مرداد 1389   08:37 ب.ظ


نوع مطلب : تراختور ،

اختصاصی سایت متحد: بنام یگانه پروردگار هستی. پروردگاری كه انسان را برای انسانیت آفرید. پروردگاری كه انسان را ناطق آفرید تا با زبان و گفتار بتواند دنیای خویش را با رنگ و لعاب قشنگتری بسازد.خداوندی كه آدیوخ را در سرزمینی خلق كرد كه مقدس است و نامش جاوید، سرزمینی كه اصالت فرهنگی آن و مهمان نوازیش زبانزد ایرانیان است. آری آذربایجان، سر همیشه سربلند ایران زمین، سرزمینی با تاریخ كهن و فرهنگ غنی، سرزمینی كه مدنیت را از بطن خود بیرون آورد و تا امروز نیز در دل این سرزمین ریشه های این مدنیت و اصالت باقیست، سرزمینی كه فرزندانش برای حفظ این اصالت حتی در دنیای فوتبال نیز گامهای غلط هواداران دیگر تیمها را پس زده و سبك و فرهنگ نوین هواداری را معرفی كردند...

كردیم كه عده ای در مقابل این همه زیبایی هایی كه سال گذشته شما از خود نشان دادید توان تحمل را ازكف بدهند تا شما را از تراختور جدا كنند تا به امیال شوم خود دست یابند اما غمی نیست، چرا كه تراختورچی می داند، حضور صدها هزاری خواهند داشت تا نشان دهد فرهنگ آذربایجانی بدور از ریا و دشنام و ناسزاست. كوته بینان فكر می كردند كه با چینش برنامه خود می توانند جو ورزشگاه سهند را نیز مسموم و آلوده كنند، دریغ از اینكه ما خود از هرچه آلودگیست بیزاریم.ما از تراختور جدا نخواهیم شد، این را همه میدانند ، ما آنانی را كه تراختور را به حواشی می برند به زباله دان خواهیم سپرد.

تراختورچیان روشی دارند كه سراسر از مدنیت است، تراختورچیان در بازی آینده تیم خود نهایت متانت و اصالت فرهنگی و اندیشه های ناب یك آذربایجانی را به نمایش خواهند گذاشت، آنان با حضور صدها هزار نفری خود و تشویق یكدست تیم با زبان مادری، به تمام بدخواهان تراختور و آذربایجان" نه"ی بزرگی خواهند گفت، به آنانی كه از قبل تیمهای پایتخت به نان و نوایی رسیده اند و امروز با ظهور قطب جدید فوتبال ایران دیگر نمی توانند صحنه گردان خواسته هایشان باشند.

ما هواداران تراختور، بنام مقدس آذربایجان سوگند یاد می كنیم كه اولا خواهیم آمد، همانند سیل خورشان، دوما به هیچ وجه در راستای نیات كثیف عده ای قدم برنخواهیم داشت تا تراختور و سوگلی آذربایجان را به سادگی از دست ندهیم و این است كه اعلام می نماییم؛ همانند گذشته روش جدید خود را كه به دنیای هواداران فوتبال ایران و آسیا هدیه كردیم ادامه خواهیم داد، ما اجازه نخواهیم داد تا با در مقابل هم قراردادن هواداران دو تیم پر طرفدار كشور( سوای از اینكه كدام پر طرفدارترین است) عده ای با دسیسه در پشت در های بسته به ما ریشخند زنند، ما با حركت یكپارچه خود حتی به آنان كه دشنام دادند نیز خواهیم آموخت كه بزرگی را از بزرگان باید آموخت، ما با حضور خود همانند خنجری به قلب بدخواهان فرو خواهیم رفت. ما حماسه حضور و حمایت از تراختور را به منصه ظهور خواهیم رساند.

این روزها همه به فكر انتقام اند، انتقامی كه شاید اسمی دیگر مثل خودكشی بر آن نهاد، می دانم و می دانید كه هستند كسان زیادی كه در این چند ماه علی الخصوص پس از رفتن شفق محبوب از بدی و عناد چیزی برای آذربایجان و تراختور كم نگذاشته اند، ولی این را هم می دانم كه آنان مرا فریفته می خواهند، مرا بدور از ادب و بدور از آگاهی از حقوقم می خواهند، پس فریادی جز حقوقم نخواهم زد، چرا كه می دانم با این غرش شدیدترین جواب را بدان ها داده ام.

دوستان ممكن است عده ای در میان ما نیز فریفته شده باشند ما نباید اجازه دهیم، آن عده در ورزشگاه ما را به سمت و سویی هدایت كنند كه نه تنها برای تراختور بلكه برای آذربایجان و آذربایجانی نیز گران تمام شود، دیگر پس از این همه اتفاق های تلخ بدان ایمان داریم كه بطری پرت كن ها و بی شرف گو ها دشمنان تراختور و آذربایجان اند، دیگر می دانیم كه نباید از این به بعد بدان ها اجازه ی خود نمایی بدهیم؛ ما خاموششان خواهیم كرد تا روشن كنیم فریاد های مدنی مان را، تا روشن كنیم چیزی كه برایش به سهند می رویم "تورك دیلینده مدرسه ها" را...

ما تراختورچیان باید این میراث گرانبهای در كنار هم بودن و حضور حماسی را به نسلهای بعد منتقل كنیم تا آذربایجان و ورزش آن هیچگاه تنها نباشد، ما باید در ورزشگاه سهند جوگذشته را حفظ كنیم تا بتوانیم فرزندان خود را برای حمایت تراختور همیشه همراه خود داشته باشیم دیگر كمتر می بینم پدری كه دست فرزندش را بگیرد و به سهند بیاورد، آری این است میوه ی جهالت برخی خود فروخته ها در سهند...

دوستان عزیز همانطور كه در مقالات قبلی به نظرتان رسانده شد هیاهو درمان درد ما نیست، پارسال فقط حركت یكپارچه و تشویق تیم تراختور در ورزشگاهها بود كه باعث شد ما هیچگاه محروم نشویم، ما هیچگاه در صدد فحش و فحاشی نبودیم و نخواهیم بود. دامان تراختور و تراختورچیان پاك بوده و است تا سیه روی شود هر كه در او غشی باشد.

برادران، پدران و فرزندان آذربایجان؛ همه به هوش باشید كه تراختور نیازمند یك یاری همه جانبه و سزاوار نام تراختور و آذربایجان است.حضور شما برای حمایت از تراختور و تشویق های پاك و ناب شما سبب خواهد شد عده ای كه خارج از گود بدنبال پایمال كردن حقوق ورزشی آذربایجانیان و تراختورچیانند مایوس شوند، بنابراین خالصانه و خاضعانه از همه عزیزان استدعا دارد به سهم خود در ایجاد نشاط توام با صداقت و پاكی محیط ورزشگاه سهند به مانند همیشه یاری گر هم باشیم و دستان پرمهر همدیگر را برای هرچه باهم بودن بفشاریم تا بدینوسیله دستان و چشمان ناپاكی را كه راه حقیقت را ندانسته و ره افسانه زنند از تراختور دور كنیم.

تراختوری ائل ایستر شرفلی میلت ایستر، ما بار دیگر دركنار هم خواهیم بود برای بودن، ما دركنار هم خواهیم بود برای دوری از نفرت و كینه، ما برای هم و برای تراختور و برای آذربایجان خواهیم آمد، آمدنی مثال زدنی...

پس هامیلیقا ، سهند استادیومیندا، ائل گوجینن، گوزل دیلینن، تراختوری چاغیریب، قازانماق یارادیب سوینه جیوك...

چشمان ایران در انتظار حضور ما، گوشهای ایران در انتظار فریاد یاشاسین آذربایجان ما، و قلمهای ما در انتظار است تا پاكی شما پاكان را بیشتر به رخ بی ادبان بكشد.

یاشاسین آذربایجان...

یاشاسین تراختور....

آدیوخ آذربایجانلی

====================================================ورزشگاه یادگار امام


اختصاصی سایت متحد:

هشـــــــــــــــــــدار: ابتدای سناریو علیه تراختور : محرومیت تا هفته ششم در ادامه: اعمال محرومیت های جدید در صورت دادن بهانه و در نهایت كسر امتیاز و سقوط دادن به لیگ یك

توهین های تماشاگران بی ادب منتسب به قرمز پوشان پایتخت علیه ملیت هواداران و بازیكنان تیم تراختور و پیرو آن محرومیت هواداران تیم محبوب تراختور از سه بازی خانگی حقیقتا آزار دهنده و بسیار دردناك بود مگر ما هموطن این پایتخت نشینان نبوده و نیستیم؟ بگذریم كه مطلب در این خصوص زیاد است؛ در این مجال می خواهم در خصوص سناریو احتمالی طراحی شده برای تراختور برایتان بنویسم. دوستان اعمال 3 (اعلام دو بازی و اعمال سه بازی!!) جلسه محرومیت برای تراختور از بازیهای خانگی ابتدای برنامه زشت مركز نشینان علیه تراختور و آزربایجانش می‌باشد. مگر در بازی با پرسپولیس ما میزبان بودیم؟ در هر حال بایستی این محرومیت برایمان درسها و تجربه های گرانبهایی داشته باشد هرحركت كوچك هواداران زیر ذره بین مركزنشینان هست تا محرومیتی جدید اعمال نمایند، به نظر می رسد اعمال محرومیتهای جدید مثل محرومیت از بازیهای خانگی در ادامه نیم فصل اول ادامه داشته باشد. ولی موضوعی كه بسیار مهم می باشد و هواداران بایستی از الان به فكر آن باشند اعمال كسر امتیاز تراختور در نیم فصل دوم و سوق دادن این تیم به لیگ یك می باشد شاید ابتدای این كسر امتیازها هم از بازی برگشت تراختور و پرسپولیس شروع شود، چرا كه از الان همه به حاشیه ها و حساسیتهای این بازیها توجه ویژه ای دارند. برای جلوگیری از اجرایی شدن این سناریو ما هواداران كه دسترسی به اینترنت داریم نقش بسیار مهمی داشته و خواهیم داشت؛ ما بایستی با برنامه ریزی صحیح نحوه تشویق تیم را به نوعی هدایت كنیم كه در سكوها مشكل خاصی ایجاد نگردد كه باعث كسر امتیاز از تراختور شود. راه حلهای زیر می تواند راهكارهایی ابتدایی برای نیل به این هدف باشد. از شما دوستان نیز انتظار داریم با ارائه راهكارهایی موارد زیر را تكمیل نمایید تا انشالله از طوفانهای سهمگین لیگ پیشرو به سلامت عبور نموده و سهمیه آسیا را كسب نماییم.

اما راهكارها:

1- عدم پرتاب بطری سنگ، و جلوگیری از پرتاب آن توسط دیگر تماشاگران كه شاید به خاطر عصبانیت از كوره در می روند.

2- عدم سردادن برخی شعارها.(در بازی با پرسپولیس، استیل و مس بایستی خیلی دقت نماییم)

3- شناسایی و برخورد با برخی از تماشاگرنماها كه احتمالا با توصیه برخی از افراد برای بدنام نمودن تیم تراختور اقدام به پرتاب سنگ و یا سردادن شعاری می كنند.

4- در جریان قرار دادن تماشاگران حاضر در استادیوم از سناریو احتمالی فدارسیون.

ساغول
نوشته شده توسط : صدرا سوزوکی